روتین پوست در شب

روتین پوست در شب

در کنار خواب خوب در شب که با افزایش جریان خون به پوست شما اجازه بازسازی و کلاژن سازی می‌دهد، روتین شبانه مراقبت از پوست نیز یک ضرورت برای داشتن پوستی سالم، زیبا و شفاف است. مراحل مهم برای انجام روتین پوست در شب عبارتند از:

1. شستشوی مناسب:

استفاده از یک شوینده مناسب و مؤثر برای زدودن آرایش و آلودگیها از روی پوست به منظور جلوگیری از بسته شدن منافذ بسیار مهم و حتی از شستشوی پوست در صبح نیز مهمتر است.

پیشنهادات اسنتا:

اسکراب قهوه اسنتا مناسب برای همه پوستها
صابونهای طبیعی اسنتا بر اساس نوع پوست

2. استفاده از تونر:

استفاده از گلاب یا هر هیدرازول (عرق) مرغوبِ فاقد مواد شیمیایی مضر که متناسب با نوع پوست باشد به عنوان تونر جهت استفاده در روتین پوست در شب توصیه می‌شود.

3. کرم دور چشم:

پوست دور چشم بسیار حساس می‌باشد و از اولین نقاطی در صورت است که نشانه‌های افزایش سن را بروز می‌دهد. استفاده از کرم یا بالم دور چشم در روتین شبانه مراقبت از پوست ضروری است.

پیشنهاد اسنتا:

بالم دور چشم

یک محصول غنی از ترکیبات تقویت‌کننده، ضد‌چروک و در عین حال فاقد هر گونه مواد شیمیایی مضر و نگهدارنده است.

4. استفاده از کرم، بالم و یا سرم صورت:

در این مرحله از محصولی که سرشار از ترکیبات مفید برای تقویت، آبرسانی و لیفتینگ می‌باشد برای تکمیل مراحل مراقبت از پوست در شب استفاده نمایید.

پیشنهادات اسنتا:

• بالم صورت برای پوستهای بسیار خشک

بالم، کرم بدون آبی است که حاوی کره‌ها، روغنهای گیاهی و فاقد نگهدارنده شیمیایی بوده و خاصیت جذب ملایمی دارد. از اینرو با جذب تدریجی به تأمین رطوبت، چربی، ویتامینها و ترکیبات مورد نیاز پوست کمک می‌کند. پوست را شفاف و خطوط ریز را محو می‌سازد. بالمها در دو رایحه لوندر و شکوفه گیلاس موجود می‌باشند.

• کرم صورت برای پوستهای معمولی و چرب

کرمها حاوی روغنهای ارگانیک مانند روغن رزهیپ، هسته انار،جوجوبا و غیره به همراه کافئین، کیوتن، کراتین، پروتئین برنج، عصاره جلبک و سایر ترکیبات مناسب برای تقویت پوست می‌باشند. ضمن اینکه از نگهدارنده‌های گیاهی در ترکیب آنها استفاده شده است. کرم‌ها دارای خواصی از قبیل آبرسانی، ضد چروک، تقویت کنندگی و کمک به شفافیت پوست می‌باشند. کرم لوندر حاوی روغن ضروری ارگانیک لوندر است که علاوه بر کمک به شفافیت پوست به آرامش، رفع استرس و خواب بهتر کمک می‌کند و برای انجام روتین پوست در شب مناسب است.

سرم صورت برای همه پوستها به جز خیلی چرب

این سرم از روغنهای ارگانیک و ترکیبات تقویت‌کننده پوست مانند روغن رزهیپ، بروکلی، گل مغربی، هسته انار، جوجوبا، اسکوالان و غیره با چربی کم و جذب سریع تشکیل شده است. از آنجا که ترکیبات مورد استفاده در این سرم سریع جذب می‌شوند و چربی بر روی پوست به جا نمی‌ماند، حس روغنی به پوست نمی‌دهد. از خواص این سرم می‌توان کمک به تولید کلاژن و افزایش کشش پوست، ضد چروک و برطرف کننده خطوط ریز، مرطوب‌ کنندگی، ضد جوش، تنظیم چربی پوست و شفاف کننده و کم رنگ کننده لک را نام برد.

 

خواندن مطلب روتین پوستی مناسب برای داشتن پوست خوب نیز توصیه می‌شود.

مقالات بیشتر