درباره ما

افروز زیرک زاده

داستان اسنتا

علاقه‌ به شیمی با خواندن اولین صفحات کتاب شیمی اول دبیرستان در رابطه با “کیمیاگری” در  من به وجود آمد و این علاقه را دنبال کردم.

 در زمان تحصیل دوره دکتری در دانشگاه وین ساعات بسیاری را در آزمایشگاه می‌گذراندم. از این رو تلاش کردم که تا حد امکان مواد شیمیایی مضر و غیر ضروری را از زندگی روزانه‌ام حذف کنم. اولین گام، تغییر در نوع تغذیه و استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی بود. تا آنجا که حتی در دوره پسا دکتری تحقیقات خود را به سوی ”شیمی سبز” سوق دادم. آشنایی با محصولات گیاهی ـ طبیعی و علاقه‌مندی به استفاده از این گونه محصولات جدید، به همراه مطالعه در مورد مواد اولیه آنها، باعث شد تا تخصصی‌تر به تحقیق در فرمولاسیون این نوع محصولات ادامه دهم.
نتیجه چندین سال مطالعه و پژوهش در این زمینه منتهی به یک تغییر بزرگ در زندگی حرفه‌ای من شد. همین امر انگیزه‌ای برای جدا شدن از دانشگاه و ورود به دنیای متفاوت تولید با رویکرد علمی گردید.

با توجه به کمبود این نوع محصولات در ایران و علاقه به ایجاد یک برند ایرانی با کیفیت، تصمیم به بازگشت به ایران گرفتم. با پیگیری‌های فراوان و کوشش شبانه‌روزی داستان “اسنتا” آغاز شد.

افروز زیرک زاده

ریشه

اسنتا برگرفته از کلمه لاتین Essentia و یا Essence انگلیسی و به معنی ذات طبیعی هرچیز است (The true nature of anything). محصولات اسنتا حاوی مواد اولیۀ کاملاً طبیعی، ارگانیک و یا مواد سنتز شده از گیاهان و غنی از  ویتامینها، املاح معدنی و آنتی­‌اکسیدانها می‌باشند. به همین جهت به تغذیه، تقویت و شادابی پوست کمک شایانی می­‌کنند. مواد اولیه مورد استفاده در ساخت محصولات اسنتا اکثراً وارداتی اروپایی است که بر اساس کارایی، کاربرد، ایمنی و با توجه به استاندارد جهانی Ecocert انتخاب می‌شوند. البته ذکر این نکته ضروری است که تا حد امکان مواد با کیفیت مانند مورینگا، خرما، انبه و غیره را در ایران و از تولید کننده و کشاورز به طور مستقیم تهیه می‌شوند. محصولاتِ اسنتا دست‌ساز، سازگار با محیط زیست، عاری از مواد شیمیایی مضر و یا مواد ژنتیکی اصلاح شده (GMO) می‌باشند.

Shelf-of-Shop
vegan-cruelty-free-natural-logo

انتخابهای اخلاقی

محصولات تولیدی این شرکت وگان و بدون تست بر روی حیوانات می‌باشند. ما در اسنتا دغدغه محیط زیست داریم و در تلاشیم تا حداقل بسته‌بندی را استفاده کنیم.

مجوزهای قانونی و بهداشتی

شرکت کیمیای باغ طبیعت از شرکتهای خلاق و عضو پارک علم و فناوری استان هرمزگان و دارای پروانه بهره‌برداری از سازمان صنعت، معدن و تجارت می‌باشد. محصولات تولیدی این شرکت (برند اسنتا) دارای نشان سیب سلامت از سوی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی است.

لوگوهای سیب سلامت و پارک علم و فناوری