درباره ما

داستان اسنتا

علاقه‌مندی به دنیای شیمی با توضیحات صفحات آغازین کتاب شیمی اول دبیرستان پیرامون “کیمیاگری” در  من آغاز شد. و بر همین اساس رشته تحصیلی خود را انتخاب نمودم.

 در دوره دکتری در کشور اتریش ساعات بسیاری را در آزمایشگاه گذراندم. بدین جهت تلاش کردم تا حد امکان مواد شیمیایی مضر و غیر ضروری را از چرخه زندگی روزانه‌ام حذف نمایم. اولین گام، تغییر در نوع تغذیه و استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی بود. تا آنجا که حتی در دوره پسا دکتری تحقیقات خود را به سوی ”شیمی سبز” سوق دادم. آشنایی با محصولات گیاهی ـ طبیعی و علاقه‌مندی به استفاده از این گونه محصولات جدید به همراه مطالعه در مورد مواد اولیه آنها، باعث شد تا تخصصی به تحقیق در فرمولاسیون این نوع مواد بپردازم.
نتیجه چندین سال مطالعه و پژوهش در این زمینه منتهی به یک تغییر بزرگ و اساسی در زندگی شغلی و حرفه‌ای من گردید. و همین امر انگیزه‌ای برای جدا شدن از دانشگاه و ورود به دنیای متفاوت تولید با رویکرد علمی شد.

با توجه به کمبود این نوع محصولات در ایران و علاقه به ایجاد یک برند ایرانی با کیفیت، عزم به بازگشت به ایران نمودم. و با پیگیری های فراوان و کوشش شبانه‌روزی، فراز و نشیب‌هایی را پشت سر گذاشتم تا سرآغاز داستان “اسنتا” رقم خورد…

افروز زیرک زاده

ریشه

اسنتا برگرفته از کلمه لاتین Essentia و یا Essence انگلیسی و به معنی ذات طبیعی هرچیز است.(The true nature of anything)

محصولات اسنتا حاوی مواد اولیۀ کاملاً طبیعی، ارگانیک و یا مواد سنتز شده از گیاهان و غنی از  ویتامینها، املاح معدنی و آنتی­‌اکسیدانها می‌باشند. به همین جهت به تغذیه، تقویت و شادابی پوست کمک شایانی می­‌کنند. مواد اولیه مورد استفاده در ساخت محصولات اسنتا اکثراً وارداتی اروپایی است که بر اساس کارایی، کاربرد، ایمنی و با توجه به استاندارد جهانی Ecocert انتخاب می‌شوند. البته ذکر این نکته ضروری است که تا حد امکان مواد با کیفیت مانند مورینگا، خرما، انبه و غیره را در ایران و از تولید کننده و کشاورز به طور مستقیم تهیه می‌شوند. محصولاتِ اسنتا دست‌ساز، سازگار با محیط زیست، عاری از مواد شیمیایی مضر و یا مواد ژنتیکی اصلاح شده (GMO) می‌باشند.

Shelf-of-Shop
Vegan-Cruelty-Free-Logo

انتخابهای اخلاقی

محصولات تولیدی این شرکت وگان و بدون تست بر روی حیوانات می‌باشند. ما در اسنتا دغدغه محیط زیست داریم و در تلاشیم تا حداقل بسته‌بندی را استفاده کنیم.

مجوزهای قانونی و بهداشتی

شرکت کیمیای باغ طبیعت از شرکتهای خلاق و عضو پارک علم و فناوری استان هرمزگان و دارای پروانه بهره‌برداری از سازمان صنعت، معدن و تجارت می‌باشد. محصولات تولیدی این شرکت (برند اسنتا) دارای نشان سیب سلامت از سوی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی است.

۰/۵ (۰ Reviews)
فهرست