درباره اسنتا

پایداری

Sustainablity

اسنتا به عنوان یک برند مراقبت از پوست و موی کاملاً طبیعی  پایداری را سرلوحه کار خود قرار داده است. اهتمام ما به کیفیت نهایی محصول، استفاده از مواد اولیه کاملاً طبیعی، تولید محصولات در مقادیر کوچک و عدم تست حیوانی در راستای همین دغدغه است. اما مسیر حرکت ما به سوی پایداری واقعی یک مسیر بی‌انتهاست و حرکت در این مسیر هر روز نیاز به بهتر شدن دارد. ما ارتقاء و بهبود همیشگی در حوزه‌های زیر را برای خود تعریف کرده‌ایم:

  • مواد تشکیل دهنده 
  • منبع‌یابی و چگونگی تولید
  • بسته‌بندی و مواد آن 
  • سیاست‌های اداری

 

essenta-logo

داستان اسنتا

کلمه اسنتا برگرفته از کلمه لاتین Essentia یا Essence انگلیسی و به معنی ذات طبیعی هرچیز است.

(The true nature of anything)
natural-ingredients

مواد اولیه

در اسنتا کلیه فرمولاسیون­‌ها بر اساس مواد اولیۀ طبیعی می‌­باشد. مواد اولیه از طبیعت سرچشمه می­‌گیرند و نهایتاً بدون بر جای گذاشتن آلودگی به طبیعت برمی­‌گردند. این مواد از منابع معتبر و شرکت‌­های معتبر تهیه می‌­شوند. بیشترین مواد اولیه از دو شرکت معتبر آلمانی تهیه می‌گردند که دارای سرتیفیکیت وگان، اکوسرت یا ارگانیک و حتماً بدون تست حیوانی و دارای آنالیزهای معتبر هستند. موادی مانند روغن زیتون، کنجد و نارگیل که فقط برای تهیه صابون‌­ها از منابع داخلی تهیه می‌شوند قبل از استفاده در آزمایشگاه معتبر آنالیز می­‌گردند.

مواد اولیه مورد استفاده را به سه دسته می­‌توان تقسیم نمود:

 1. مواد اولیۀ کاملاً طبیعی و گیاهی (Truly Natural): از قسمت‌های مختلف گیاهان مثل ریشه، گل، میوه، برگ و دانه‌ها طی فرایندهای فیزیکی به دست آمده‌­اند و حاوی مواد سنتزی نیستند.
 2. از مواد طبیعی سنتز شده‌­اند (Naturally Derived): موادی که ریشه اصلی آنها طبیعت است اما در فرایند تولیدشان واکنش­‌های خاصی روی آنها انجام شده است. این واکنش‌­ها تعاریف مشخصی دارند و نباید ساختار و خواص ماده طی واکنش تغییر کند. همچنین در فرایند تولید آنها دو اصل پایداری (Sustainable) و زیست تجزیه­‌پذیر بودن (Biodegradable) باید رعایت شود.
 3. مشابه طبیعی (Nature-identical): ترکیباتی که در آزمایشگاه تولید اما در طبیعت هم یافت می­‌شوند. بعضی رنگ­‌ها و نگهدارنده­‌ها در این دسته قرار می‌گیرند.
distiller

در محصولات اسنتا از هیچ ترکیب سنتزی و شیمیایی مضر مانند پارابن، روغن­‌های معدنی، سیلکون­‌ها، فتالات­‌ها، پایدارکننده­‌ها، اسانس‌­ها، رنگ­‌ها و غیره استفاده نمی‌­شود. نگهدارنده­‌های مورد استفاده در محصولات اسنتا دارای سرتیفیکیت ECOCERT می­‌باشند. در خصوص رنگ‌­ها تا حد امکان از مواد طبیعی مثل هیبیسکوس، اسپیرولینای آبی یا سبز، شکلات، کاکائو، رازبری و غیره استفاده می­‌شود. اسانس‌­ها و روغن­‌های ضروری مورد استفاده  نیز طبیعی و مطابق استاندارد  IFRA International Fragrance Association می­‌باشند.

چرا طبیعی؟

 • ترکیباتی که در طبیعت یافت می‌­شوند معمولاً سازگاری بهتری با پوست دارند. به این معنی که آسان‌تر توسط سلول­‌های پوست جذب می­‌شوند.
 • تجزیه‌پذیرند و این به این معنی که آلودگی در زمین به جا نمی‌گذارند.
 • ترکیبات طبیعی نسبت به شیمیایی عوارض کمتری دارند و برای سلامتی کمتر مضر و سمی می­‌باشند.
کرم آبرسان

فرآیند تولید محصولات

در اسنتا برخلاف اینکه صرفه اقتصادی ایجاب می­‌کند که تولید به صورت انبوه انجام شود، اما اصل تولید تازه (Fresh) اهمیت دارد. بنابراین محصولات در مقادیر کوچک­تر تولید می‌­شوند تا به طور تازه مورد استفاده قرار گیرند. ترکیباتی مانند ویتامین­‌ها و مواد فعال معمولاً ناپایدارند و درطول زمان و معمولاً در چند ماه به تدریج تجزیه و خواص خود را از دست می‌دهند. از این رو محصولات با تاریخ مصرف کوتاه­‌تر، گذشته از عدم نیاز به استفاده از نگهدارنده‌­های شیمیایی مضر، بعضاً مؤثرترند.

بسته‌بندی

با در نظر گرفتن قوانین موجود در کشور و ضوابط سازمان غذا و دارو، حداقل بسته­‌بندی برای محصولات در نظر گرفته شده است. تمام اطلاعات به صورت آنلاین در اختیار مصرف کننده قرار گرفته تا حداقل مصرف کاغذ و ردپای کربنی انجام شود. ضمناً امکان شارژ مجدد بسته­‌بندی نیز فراهم شده است.

افروز زیرک زاده

بنیان‌گذار

دکتر افروز زیرک‌­زاده فارغ التحصیل رشته شیمی از دانشگاه وین می‌باشد. او سال­‌ها بر روی فرمولاسیون محصولات مراقبت از پوست و موی طبیعی مطالعه و در این زمینه فعالیت داشته است.

park-logo
natural-logo
‫0/5 ‫(0 نظر)
جستجو کردن