سؤالات متداول

FAQ

سؤالات متداول

FAQ

girl-in-office

آیا ارگانیک بیوتی به معنی 100% طبیعی بودن است؟

متأسفانه خیر!  قوانین دقیق برای واژه ارگانیک وجود ندارد. اگر ادعا می­‌شود که یک محصول از مواد اولیه ارگانیک تهیه شده است، در صورتی این ادعا درست است که این مواد استانداردهایی مانند ECOCERT ECOSMOS و غیره را داشته باشند. در اسنتا مواد اولیه مورد استفاده دارای مجوزهای لازم می‌­باشند.

چه دلیلی برای استفاده از محصولات طبیعی وجود دارد؟

تأثیرات دراز مدت استفاده از مواد شیمیایی غیر قابل جبران و اجتناب ناپذیرند. بسیاری از آلرژیها و بیماریهای متداول بین مردم ناشی از آلودگیهای محیط زیستی است. در نتیجه کاهش و تا حد امکان حذف مواد شیمیایی برای سلامتی انسان ضروری است. ساخت مواد شیمیایی موجود در بسیاری از محصولات منجر به ایجاد آلودگیها و آسیبهای محیط زیستی می­‌شوند. با انتخاب محصولات طبیعی به کاهش تأثیر و ردپای خود در طبیعت کمک می‌کنید.

پوست بسیار نفوذپذیر است و مواد را جذب می­‌کند. به خصوص در مورد محصولات  leave-on مانند کرمها،  محصولات آرایشی و رنگ موها. استفاده هر روزه از این مواد باعث تجمع سموم در بافتها و ارگانهای بدن انسان می­‌شود. اخیراً مطالعات زیادی که در این زمینه صورت گرفته، نشان می­‌دهند که بعضی از این مواد حتی به مقدار کم نیز بسیار سمی هستند و روی سلامتی و تعادل هورمونها تأثیر می­‌گذارند. این امر به خصوص در دوره بارداری و شیردهی اهمیت بیشتری دارد.

شرایط نگهداری محصولات ارگانیک و طبیعی چیست؟

محصولات طبیعی و ارگانیک حاوی نگهدارنده­‌های طبیعی یا فاقد هرگونه نگهدارنده هستند. از اینرو تاریخ انقضا کوتاهتری نسبت به محصولات شیمیایی دارند. معمولاً توصیه می­‌شود این محصولات در یخچال یا پایین تر از ۲۵ درجه سانتی­گراد و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شوند.

تنوع محصولات اسنتا چگونه است؟

محصولات اسنتا دست­ساز هستند و در بچ­های کوچک و به صورت تازه تهیه می­‌شوند. همه مواد اولیه منبع طبیعی و گیاهی دارند و در فصلهای مختلف ممکن است کمی تفاوت در رنگ و ظاهر دیده شود.

آیا مواد طبیعی واقعاً مؤثر هستند؟

محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی مانند مواد مغذی در صنعت غذا عمل می­‌کنند. بدن ما آنچه نیاز دارد را جذب می­‌کند. آنتی­‌اکسیدانها، پلی­‌فنولها، فلاونوئیدها و ویتامینها به نگهداری و بازسازی سلولها کمک کرده و در عین حال به عنوان سد در برابر رادیکالهای آزاد عمل می‌کنند. بدن انسان به آسانی مواد فعال در سلولهای گیاهان را تشخیص و فتوسنتز می­‌کند. در واقع این مواد جذب می‌­شوند نه اینکه به عنوان مواد مصنوعی و سنتزی شناخته شوند. سلولهای پوستی یک منبع مناسب و متعادل از گیاهان دریافت می­‌کنند که هر جز آن به عنوان یک منبع تکمیلی برای بهبود سلامت آن است.

برای پوستهای حساس چه توصیه می‌شود؟

  • با محصولات پایه مانند صابون و آبرسانها شروع شود.
  • در ابتدا مقدار کم و به صورت تست استفاده شود.

تمام مواد اولیه و محصولات برای همه پوستها مناسب و قابل استفاده هستند. اما بعضی از مردم ممکن است به مواد یا گیاهان خاصی آلرژی داشته باشند. این مورد در غذا و خوردنیها نیز صدق می­‌کند. در نتیجه اگر پوست حساسی دارید اول روی دست و بازو تست کنید.

همچنین اسنتا لیست کامل مواد اولیه هر محصول را به جزئیات منتشر کرده است. بنابراین اگر به ماده­‌ای از لیست حساسیت دارید به شما کمک می­‌کند آن محصول را انتخاب نکنید.

آیا بر روی محصولات اسنتا تست حیوانی انجام می‌شود؟

خیر! نه بر روی مواد اولیه و نه بر روی محصولات نهایی اسنتا هیچ تست حیوانی صورت نگرفته است.

اسانسها و روغنهای ضروری از چه نوعی هستند؟

اسانسها و روغنهای ضروری به کار رفته از محصولات از نوع کاملاً طبیعی و دارای کیفیت بالا و دارای استاندارد هستند.

از چه نوع نگهدارنده‌هایی در محصولات اسنتا استفاده می‌شود؟

در محصولات اسنتا از نگهدارنده­‌های طبیعی به صورت تک یا ترکیبی استفاده می‌­شود.

بالمها محصولات فاقد نگهدارنده هستند.

چه مدت طول می‌کشد تا تأثیر این محصولات روی پوست دیده شود؟

متأسفانه خیر!  قوانین دقیق برای واژه ارگانیک وجود ندارد. اگر ادعا می­‌شود که یک محصول از مواد اولیه ارگانیک تهیه شده است، در صورتی این ادعا درست است که این مواد استانداردهایی مانند ECOCERT ECOSMOS و غیره را داشته باشند. در اسنتا مواد اولیه مورد استفاده دارای مجوزهای لازم می‌­باشند.

‫0/5 ‫(0 نظر)
جستجو کردن