سؤالات متداول

FAQ

سؤالات متداول

FAQ

آیا ارگانیک بیوتی به معنی 100% طبیعی بودن است؟

متأسفانه خیر!  قوانین دقیق برای واژه ارگانیک وجود ندارد. اگر ادعا می­‌شود که یک محصول از مواد اولیه ارگانیک تهیه شده است، در صورتی این ادعا درست است که این مواد استانداردهایی مانند ECOCERT ECOSMOS و غیره را داشته باشند. در اسنتا مواد اولیه مورد استفاده دارای مجوزهای لازم می‌­باشند.

girl-in-office

چه مدت طول می‌کشد تا تأثیر این محصولات روی پوست دیده شود؟

محصولات مراقبت از پوست طبیعی و ارگانیک اثر متعادل کننده وسم‌­زدا به طور طولانی و تا زمان مصرف دارد.  برای بعضی از محصولات ممکن است این اثر در لحظه و بسیار سریع دیده شود مانند آبرسانها. در بعضی مانند ضد چروکها که تأثیر از لایه­‌های عمقی پوست شروع می­‌شود زمان بیشتر و تا چند ماه نیاز باشد.

معمولا به طور کلی برای بهبود شرایط پوست چند هفته و برای چروکها و لکها حدود سه ماه زمان نیاز است.

محصولات با پایه گیاهان حاوی مواد فعال مانند آنتی‌­اکسیدانها، کاروتنویدها، پلی­‌فنولها، فلاونوئیدها، ویتامینها، املاح و اسیدهای چرب ضروری لازم برای بازسازی، آبرسانی، درمان، تغذیه و شادابی پوست هستند.

برای بهبود این عملکرد در کنار مصرف این محصولات تغذیه خوب اهمیت دارد.

چه دلیلی برای استفاده از محصولات طبیعی وجود دارد؟

تأثیرات دراز مدت استفاده از مواد شیمیایی غیر قابل جبران و اجتناب ناپذیرند. بسیاری از آلرژیها و بیماریهای متداول بین مردم ناشی از آلودگیهای محیط زیستی است. در نتیجه کاهش و تا حد امکان حذف مواد شیمیایی برای سلامتی انسان ضروری است. ساخت مواد شیمیایی موجود در بسیاری از محصولات منجر به ایجاد آلودگیها و آسیبهای محیط زیستی می­شوند. با انتخاب محصولات طبیعی به کاهش تأثیر و ردپای خود در طبیعت کمک می­کنید.

پوست بسیار نفوذپذیر است و مواد را جذب می­‌کند. به خصوص در مورد محصولات  leave-on مانند کرمها،  محصولات آرایشی و رنگ موها. استفاده هر روزه از این مواد باعث تجمع سموم در بافتها و ارگانهای بدن انسان می­‌شود. اخیراً مطالعات زیادی که در این زمینه صورت گرفته، نشان می­‌دهند که بعضی از این مواد حتی به مقدار کم نیز بسیار سمی هستند و روی سلامتی و تعادل هورمونها تأثیر می­‌گذارند. این امر به خصوص در دوره بارداری و شیردهی اهمیت بیشتری دارد.

شرایط نگهداری محصولات ارگانیک و طبیعی چیست؟

محصولات طبیعی و ارگانیک حاوی نگهدارنده­‌های طبیعی یا فاقد هرگونه نگهدارنده هستند. از اینرو تاریخ انقضا کوتاهتری نسبت به محصولات شیمیایی دارند. معمولاً توصیه می­‌شود این محصولات در یخچال یا پایین تر از ۲۵ درجه سانتی­گراد و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شوند.

تنوع محصولات اسنتا چگونه است؟

محصولات اسنتا دست­ساز هستند و در بچ­های کوچک و به صورت تازه تهیه می­‌شوند. همه مواد اولیه منبع طبیعی و گیاهی دارند و در فصلهای مختلف ممکن است کمی تفاوت در رنگ و ظاهر دیده شود.

آیا مواد طبیعی واقعاً مؤثر هستند؟

محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی مانند مواد مغذی در صنعت غذا عمل می­‌کنند. بدن ما آنچه نیاز دارد را جذب می­‌کند. آنتی­‌اکسیدانها، پلی­‌فنولها، فلاونوئیدها و ویتامینها به نگهداری و بازسازی سلولها کمک کرده و در عین حال به عنوان سد در برابر رادیکالهای آزاد عمل می‌کنند. بدن انسان به آسانی مواد فعال در سلولهای گیاهان را تشخیص و فتوسنتز می­‌کند. در واقع این مواد جذب می‌­شوند نه اینکه به عنوان مواد مصنوعی و سنتزی شناخته شوند. سلولهای پوستی یک منبع مناسب و متعادل از گیاهان دریافت می­‌کنند که هر جز آن به عنوان یک منبع تکمیلی برای بهبود سلامت آن است.

برای پوستهای حساس چه توصیه می‌شود؟

  • با محصولات پایه مانند صابون و آبرسانها شروع شود.
  • در ابتدا مقدار کم و به صورت تست استفاده شود.

تمام مواد اولیه و محصولات برای همه پوستها مناسب و قابل استفاده هستند. اما بعضی از مردم ممکن است به مواد یا گیاهان خاصی آلرژی داشته باشند. این مورد در غذا و خوردنیها نیز صدق می­‌کند. در نتیجه اگر پوست حساسی دارید اول روی دست و بازو تست کنید.

همچنین اسنتا لیست کامل مواد اولیه هر محصول را به جزئیات منتشر کرده است. بنابراین اگر به ماده­‌ای از لیست حساسیت دارید به شما کمک می­‌کند آن محصول را انتخاب نکنید.

آیا بر روی محصولات اسنتا تست حیوانی انجام می‌شود؟

خیر! نه بر روی مواد اولیه و نه بر روی محصولات نهایی اسنتا هیچ تست حیوانی صورت نگرفته است.

اسانسها و روغنهای ضروری از چه نوعی هستند؟

اسانسها و روغنهای ضروری به کار رفته از محصولات از نوع کاملاً طبیعی و دارای کیفیت بالا و دارای استاندارد هستند.

از چه نوع نگهدارنده‌هایی در محصولات اسنتا استفاده می‌شود؟

در محصولات اسنتا از نگهدارنده­‌های گیاهی به صورت تک یا ترکیبی استفاده می‌­شود.

بالمها محصولات فاقد نگهدارنده هستند.