انواع خاک رس و خواص آنها

بلاگ, مواد اولیه

انواع خاک رس و خواص آنها:

به طور کلی خاکهای رس ترکیبات معدنی بسیار نرم با دانه‌های ریز است. خاک رسهای مختلف دارای املاح و ترکیبات متفاوت و در نتیجه خواص مختلف می‌باشد. خاک رسها با خواص منحصر به فرد به پاکسازی و تقویت پوست کمک می‌کند. قرنهاست که خاکهای رس در محصولات زیبایی استفاده شده و امروز بیش از هر زمان دیگری مورد توجه می‌باشد. در حالی‌ که خاک رسهای مختلف خواص مختلفی دارند اما خاصیت و عملکرد کلی آنها براساس جذب می‌باشد. استفاده از خاک رس در محصولات آرایشی بهداشتی از جمله ماسکها،  چربی، مواد سمی و آلودگیها را جذب نموده و باعث پاکسازی منافذ پوست می‌شود.

انتخاب خاک رس مناسب بر اساس نوع پوست:

بر اساس نوع پوست می‌توان خاک رس مناسب را انتخاب نمود. به عنوان مثال خاک رس سبز فرانسوی و خاک رس سفید دارای خاصیت جذب بالاتری می‌باشد. از اینرو برای پوستهای چرب مناسب‌تر است. برای پوستهای حساس خاک رسهای ملایم‌تر مانند خاک رس صورتی فرانسوی بیشتر توصیه می‌شود.

انواع خاک رس و خواص آنها:

  1. خاک رس سبز فرانسوی: رنگ سبز آن از تجزیه گیاهان مانند جلبکها ناشی می شود. خواص جذب بالای آن به پاکسازی پوست و دفع سموم و آلودگیها از سطح آن کمک می‌کند. همچنین در کوچک شدن منافذ و لایه برداری سلولهای مرده از سطح پوست مؤثر است.
  2. خاک رس سفید: غنی از نمکهای معدنی است و با جذب بالایی که دارد تمام آلودگیها را از سطح پوست جذب و از بسته شدن منافذ جلوگیری می‌کند.
  3. خاک رس قرمز: غنی از اکسید آهن است که بیشتر برای شفافیت پوست و کم رنگ کردن لکها شناخته شده است.
  4. خاک رس زرد: برای پوستهای حساس و خشک مناسب است.
  5. خاک رس صورتی فرانسوی: برای پوستهای حساس بسیار مناسب است و باعث شفافیت فوری پوست می‌شود.
  6. خاک رس بنفش: مناسب برای پوستهای خسته و خشک است.
  7. خاک رس آبی: نسباً کمیاب است و برای پوستهای چرب و سنین بالا بسیار مناسب است زیرا در اکسیژن رسانی به پوست و شفافیت آن بسیار مؤثر است.
۰/۵ (۰ Reviews)
فهرست