اسپیرولینا

اسپیرولینا

جلبکی به رنگ سبز تیره که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه و مطالعه قرار گرفته است. اسپیرولینا سرشار از پروتئین، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینو اسیدهای ضروری، اسیدهای چرب و آنتی‌­اکسیدان‌هاست. به هر دو صورت خوراکی و موضعی در تقویت پوست و مو مؤثر است و به عنوان سوپر فود شناخته می‌شود. این گیاه به عنوان غذا و مکمل غذایی به ویژه برای گیاه‌خواران شناخته می‌شود. علاوه بر این تأثیر آن بر روی افزایش ایمنی بدن و بهبود آلرژی، دیابت، کاهش کلسترول، کاهش وزن، بهبود عملکرد مغز نیز مطالعه و بررسی شده است. استفاده از اسپیرولینا در روتین پوستی همه انواع پوست به ویژه پوست‌های خشک و آسیب‌دیده به بهبود پوست و بر طرف نمودن مشکلات پوستی کمک می‌کند.

ویژگی‌ها

  1. ضد التهاب: Phycocyanin موجود در اسپیرولینا که عامل ایجاد رنگ سبز آبی آن است، دارای خاصیت ضد التهاب است. همچنین به بازسازی سلول‌ها کمک می‌کند.
  2. تعویق انداختن علائم افزایش سن و ضد چروک: سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها، Beta-Carotene، تیروسین، ویتامین E و سلنیوم است. از این‌رو اثر فوق العاده‌ای در جلوگیری از چین و چروک و نرم و حتی روشن کردن و برطرف کردن لک‌ه­ا دارد.
  1. رفع خستگی پوست: مقادیر زیاد کلسیم، روی، منگنز، آهن، فسفر و ویتامینهای A, B12, E به احیا و رفع خستگی پوست کمک می‌کند.
  2. ضد جوش: آنتی اکسیدان‌های موجود در آن با رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و باعث دفع مواد سمی از پوست می‌­شود. به حذف سلول‌های مرده پوست و تولید سلول‌های نو کمک می­‌کند.
  3. مرطوب کننده: به حفظ رطوبت پوست کمک کرده و آن را هیدراته نگه می‌دارد.
  4. افزایش الاستیسیته پوست: اسیدهای آمینه و ویتامین‌های موجود در آن به تحریک کلاژن‌سازی کمک می‌کند.
  5.  رشد و تقویت مو: اسپیرولینا حاوی 70 درصد پروتئین، اسیدهای چرب، آهن و تمام مواد مغذی برای تقویت موست. از این‌رو در رشد، ضحامت و جلوگیری از ریزش مو مؤثر است.

 

اسپیرولینا در ماسک خاک رس و جلبک، سرم صورت هیالورونیک و صابون خاک رس سبز و جلبک اسنتا استفاده شده است.

 

INCI Name: Spirulina Platensis Powder

اسپیرولینا

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات بیشتر

جستجو کردن