روغن هویج

روغن هویج

هویج مانند هر میوه یا سبزیجات زرد، قرمز یا نارنجی دیگری سرشار از بتاکاروتن است.  این روغن درمان کننده و تقویت کننده قوی پوست‌های خشک و آسیب دیده است. مقدار زیاد کاروتن موجود در آن در جوان‌سازی و بازسازی پوست مؤثر است. این روغن سرشار از ویتامین A ، E، B1، B2، E، C، کاروتن، کاروتنوئید و سایر املاح معدنی است. با تحریک ترشح سبوم به نرم کردن و برطرف کردن خشکی پوست کمک می‌کند. روغن هویج و روغن بذر هویج هر دو وجود دارند. اولی از خواباندن ریشه هویج در یک روغن دیگر (Career Oil) به دست آمده که دارای رنگ زیبای نارنجی است. Career Oil مورد استفاده در کیفیت این محصول بسیار مهم است. دومی دارای رنگ سبز تیره و به روش معمول روغن‌گیری سرد از بذر هویج تهیه می‌شود. در فرمولاسیون محصولات اسنتا هر دو نوع روغن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌ها

  1. ضد چروک: ترکیب کاروتن و ویتامین C با هم یک زندگی جدید را به پوست هدیه می‌دهد و باعث عملکرد این روغن به عنوان یک ضد چروک قوی می‌شود. خطوط ریز را برطرف و مانع از ایجاد خطوط جدید می‌شود.
  2. مرطوب‌کننده: آبرسان و مرطوب‌کننده مؤثر است. نکته جالب در مورد این روغن این است که برای همه انواع پوست مؤثر است و بدون آنکه منافذ پوست را مسدود کند، چربی پوست را تنظیم می‌کند. اما برای پوست‌های آسیب دیده و خشک بسیار مناسب است.
  3. بازسازی پوست: به ساخت کلاژن و بازسازی پوست کمک می‌کند.
  4. آنتی‌اکسیدان: مطالعات نشان می‌دهد که این روغن به عنوان یک آنتی‌اکسیدان در برابر آسیب‌های نور خورشید از پوست محافظت می‌کند.
  5. آنتی‌باکتریال: بر اساس مطالعات میزان alpha-pinene موجود در این روغن در خواص آنتی‌باکتریال آن مؤثر است.
  6. رشد و تقویت مو: روغن‌های ضروری، املاح و ویتامین‌های موجود در این روغن در رشد سریعتر و افزایش ضخامت تارهای مو مؤثر است.

روغن هویج در کرم صورت  شکوفه گیلاس  و سرم صورت آنتی‌اکسیدان از محصولات اسنتا استفاده شده است.

 

INCI Name: Daucus Carota Sativa Seed Oil

روغن هویج

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات بیشتر

جستجو کردن