مزایای استفاده از محصولات طبیعی

بلاگ, مقالات
خانه > بلاگ > مزایای استفاده از محصولات طبیعی

مزایای استفاده از محصولات طبیعی

محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی و ارگانیک عمدتاً از مواد اولیه با منبع گیاهی و بدون استفاده از ترکیباتِ سنتز شده شیمیایی تهیه می‌شوند.
این محصولات حاوی مواد معدنیِ طبیعی و ویتامینهایی هستند که به راحتی جذب پوست می‌شوند و باعث شادابی و طراوت بیشتر پوست شده و بر مواردی مانند جوش، لک، ضد پیری، حساسیتهای پوستی و غیره هم مؤثر می‌باشند.

محصولات طبیعی عاری از مواد شیمیایی مضر، پارابن، فرمالدهید، نگهدارنده‌های آزاد کننده فرمالدهید، DEA , TEA، پروپیلن گلیکول، سیلیکون، سرفکتنتهای حاوی سولفونات و سولفات لاریل سدیم، پلی اتیلن گلیکول، پلی پروپیلن گلیکول، فتالات، رنگهای مصنوعی و سنتز شده و اسانسهای سنتز شده می‌باشند. مطالعات زیادی درباره مواد سمی و مضر موجود در محصولات صنعتی صورت گرفته و با افزایش آگاهی تمایل به محصولات طبیعی سرعت رشد بسیار زیادی داشته است.
بسیاری از شما شاید به این فکر نکرده باشید که محصولات آرایشی و بهداشتی صنعتی و شیمیایی حاوی آلاینده‌های سمی هستند که علاوه بر شما به محیط زیست نیز آسیب می‌رسانند.

 مزایای استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی و ارگانیک:

  1. مواد طبیعی سرشار از ویتامینها، آنتی اکسیدانها و مواد مغذی هستند که قابلیت جذب از طریق پوست را دارند.

   ۲. متناسب با نوع پوست: معمولاً محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک با انواع پوست سازگاری دارند.

  ۳. فاقد پارابن و نگهدارنده‌های شیمیایی: پارابن یکی از نگهدارنده‌های رایج در محصولات آرایشی و بهداشتی است که باعث افزایش مدت مصرف این محصولات می‌شود. اما مطالعاتی وجود دارد که آن را باعث کاهش      ایمنی بدن و سرطانزا معرفی می‌کند. در حالیکه محصولات طبیعی عاری از پارابن و سایر نگهدارنده‌های شیمیایی است.

  ۴. تقویت پوست: محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی و ارگانیک حاوی مواد اولیه طبیعی و غنی از املاح، ویتامینها و آنتی‌اکسیدانها می‌باشد که به داشتن پوستی سالمتر و جوانتر کمک می‌کند.

  ۵. ضد پیری: محصولات شیمیایی شامل رنگها، اسانسها، نگهدارنده‌ها و سایر ترکیبات سنتزی هستند که هرچند در همه افراد آلرژی ایجاد نمی‌کند اما باعث سرعت بخشیدن به فرایند پیری پوست می‌شوند.

  ۶. عوارض جانبی کمتر: در مقایسه با محصولات شیمیایی عوارض جانبی کمتری مانند ایجاد حساسیت، خشک و یا چرب کردن پوست، بستن منافذ و غیره دارند. از اینرو باعث Long-Term Health می­‌شوند.

 ۷.  بدون تست روی حیوانات: با توجه به استانداردها و روشهای آزمون موجود چه برای مواد اولیه و چه محصول نهایی نیازی به تست حیوانی مانند محصولات شیمیایی که معمولاً برای اطمینان از بی ضرر بودن آنها انجام می‌شود نیست.

 ۸. دوستدار محیط زیست: در این ترکیبات از مواد اولیۀ شیمیایی متداول در محصولات شیمیایی که به هوا، لایه ازن، بدن، آب و غیره آسیب وارد می‌کنند استفاده نمی‌شود.

 ۹. بسیاری از محصولات شیمیایی از نفت و مواد شیمیایی سنتز شده‌اند. در حالی که محصولات طبیعی و گیاهی از مواد اولیه‌ای تهیه شده‌اند که بیشتر با زمین سازگارند. به عنوان مثال اسکرابها و لایه‌بردارهای حاوی میکروپلاستیکها. یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان داد که بیش از ۸ تریلیون میکروپلاستیک روزانه وارد فاضلاب می‌شود.

Start Going Green

 

فهرست