تونر برای پوست چه می­‌کند؟

تونر برای پوست چه می­‌کند؟

تونر از دیرباز جزء ضروری هر روتین پوستی حتی ساده و سه مرحله­‌ای شستشو، تونر و مرطوب ­کننده بوده است. که بر اساس نوع پوست چرب، خشک مختلط یا نرمال انتخاب می‌شود.

به طور کلی تاکنون تونرها عمدتاً حاوی آب، الکل و اسانس‌های سنتزی بوده و غیر از خاصیت تنظیم pH پوست و ایجاد حس تمیزی و طراوت خاصیت دیگری نداشتند. اما امروزه به لطف تحقیقات و پیشرفت صنعت مواد آرایشی تونرهای مختلفی با خاصیت آبرسانی، ضد جوش، ضد التهاب و غیره در دسترس می‌­باشند.

چرا باید تونر رو در روتین پوستی استفاده کرد؟

یک تونر خوب با فرمولاسیون مناسب باید یک یا چندبن مزیت داشته باشد تا مکمل و تقویت کننده روتین پوستی شما باشد.

پاکسازی کامل‌تر

پاکسازی دو مرحله­‌ای و استفاده از تونر باعث می­‌شود باقی مانده آلودگی­‌ها، چربی­‌ها و آرایش از سطح پوست پاک شود.

متعادل نمودن پوست

پوست به طور طبیعی دارای pH اسیدی و در حدود 4.7 است. معمولاً شوینده­‌ها pH بالاتری دارند و تونر به متعادل نمودن pH پوست کمک می‌­کند. البته با گذشت زمان pH  خودبخود متعادل می‌­شود، اما استفاده از تونر رسیدن به این تعادل را تسریع و مانع از خشکی، و التهاب پوست می­‌شود.

جذب بهتر سایر محصولات مورد استفاده در روتین پوستی

وقتی پوست خشک باشد سایر مواد نیز به طور سطحی روی آن باقی می­‌ماند. با آبرسانی تونر به جذب بهتر سرم­‌ها، کرم‌­ها و مرطوب­ کننده‌­ها کمک می­‌کند.

چه زمانی از تونر استفاده کنیم؟

در روتین صبح و شب می­‌توان از تونر استفاده نمود. استفاده از آن در روتین صبح به حذف تعریق و چربی تولید شده در طول شب کمک می‌­کند.

چه نکاتی را در انتخاب تونر باید در نظر گرفت؟

یک تونر با کیفیت باید ارزشی به روتین پوستی شما را اضافه کند و مکمل سایر محصولات مورد استفاده باشد. از طرفی نباید باعث قرمزی، سوزش، ناراحتی در پوست، یا احساس، کشیدگی یا خشکی شود.

نکات مهم در انتخاب تونر

  1. فاقد الکل باشد.
  2. حاوی ترکیبات آبرسان باشد.
  3. حاوی ترکیبات قابض قوی که باعث خشکی و التهاب پوست می‌­شوند، نباشد.

تونر مناسب برای پوست‌­های چرب، دارای منافذ باز و جوش

همه تونرها می­‌توانند به حذف چربی اضافی پوست کمک کنند. اما تونرهای حاوی سالیسیلیک یا گلایکولیک اسید تأثیر بیشتری دارند.

یک انتخاب هوشمندانه انتخاب تونرهای حاوی نیاسینامید است. نیاسینامید ترکیب بسیار مؤثر و در عین حال بی‌عوارضی است که خواصی از قبیل ضد میکروبی، ضد خارش و آلرژی، کاهش منافذ، محافظت در برابر اشعه و خاصیت ضد لک دارد.

تونر نیاسینامید اسنتا علاوه بر پاکسازی عمقی پوست و آبرسانی، ظاهر منافذ را به شدت بهبود می­‌دهد و در کنترل جوش و چربی پوست مؤثر است. این تونر فاقد الکل بوده و علاوه بر تونر به عنوان میست نیز قابل استفاده است.

تونر مناسب برای پوست­‌های خشک

بهترین تونر برای پوست‌­های خشک تونرهای حاوی ترکیبات آبرسان است.

تونر آبرسان اسنتا حاوی نوعی هیالورونیک اسید می‌­باشد که به آبرسانی و طراوت پوست کمک می­‌کند. این تونر فاقد الکل بوده و علاوه بر تونر به عنوان میست نیز قابل استفاده است.

تونر مناسب برای پوست‌­های مختلط و معمولی

برای پوست‌­های مختلط و معمولی باید تونری انتخاب شود که نقش حذف چربی­ها و آلودگی‌­های اضافی و آبرسانی داشته باشد.

هر دو تونر نیاسینامید و آبرسان اسنتا برای پوست­‌های معمولی و مختلط مناسب استفاده است. در صورتیکه نگرانی منافذ باز و جوش وجود داشته باشد تونر نیاسینامید و در صورتیکه آبرسانی الویت باشد تونر آبرسان توصیه می‌­شود.

تونر

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات بیشتر

جستجو کردن