Hibiscus

Hibiscus (ختمی قرمز)

Hibiscus به رنگ قرمز نه تنها یک گل درشت و زیباست بلکه خواص زیادی برای پوست و درخشش آن دارد. این گیاه بیشتر در مناطق گرمسیر و با آب و هوای استوایی پرورش پیدا می‌کند. علاوه بر گلی برای تزئین منزل و باغ دارای خواص درمانی نیز می‌باشد. دمنوش برگ‌ها و گل‌های آن برای عفونت‌های باکتریایی، فشار خون بالا و غیره مناسب است. علاوه بر این یکی از قویترین مواد فعال طبیعی ضد چروک پوست است. الاستیسیته پوست را افزایش داده و به جوانسازی آن کمک می­‌کند.

خواص هیبیسکوس

  1. ضد پیری

در مهار فعالیت آنزیم الاستاز (تجزیه الاستین پوست) مؤثر بوده و با روند پیری پوست مبارزه می­‌کند. همچنین در برابر اشعه نور UV نیز از پوست محافظت می‌کند.

   2. لایه­‌برداری ملایم، پاکسازی و ضد لک

 یکی از علاثم افزایش سن لک‌های پوستی است. ایجاد این لک‌ها تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند اشعه ماورابنفش، ژنتیک، تولید ملانین اضافی و غیره رخ می­‌دهد. از آنجایی که این گیاه حاوی آلفا هیدروکسی اسید (AHA) (اسید مالیک و اسید سیتریک) می‌­باشد با لایه­‌برداری ملایم به شفافیت و بهبود لک‌ها کمک کرده و با حذف سلول‌های مرده از سطح پوست باعث پاکسازی آن می­‌شود. همچنین در کنترل جوش نیز مؤثر می‌باشد. همچنین حاوی سرفکتانت طبیعی با عنوان Saponins بوده که به طور طبیعی پوست را تمیز می‌کند و یک natural cleanser است.

 3. سرشار از آنتی‌­اکسیدان

 Hibiscus  سرشار از Anthocyanins است. نقش آنتی­‌اکسیدانها در مبارزه با رادیکالهای آزاد ثابت شده است. همچنین تا حدودی در کنترل اندازه منافذ پوست نیز مؤثر می­‌باشند.

4. آبرسانی

 Hibiscus حاوی مقادیر زیادی mucilage است که به حفظ آب پوست کمک می­‌کند. خاصیت مرطوب­‌کنندگی طبیعی Hibiscus باعث  آبرسانی، نرمی و شفافیت پوست می­‌شود.

از این ماده اولیه طبیعی در ساخت ماسک صورت Hibiscus و سرم ویتامین C اسنتا استفاده شده است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات بیشتر

جستجو کردن