کره کاکائو

کره کاکائو

کره کاکائو چربی گیاهی اشباع به دست آمده از دانه‌­های کاکائو است.  غنی از اولئیک، استئاریک و پالمیتیک اسید است. به راحتی جذب پوست می‌­شود و به دلیل سرشار بودن از آنتی‌­اکسیدانها و ویتامین E خاصیت آبرسانی و مرطوب­‌کنندگی دارد. اسیدهای چرب موجود در این کره پوست را تغذیه و محافظت نموده و باعث افزایش الاستیسیته آن می‌شود. در نتیجه ظاهر پوست را بهبود می‌دهد. فیتوکمیکال موجود در آن جریان خون را افزایش داده و آسیب پوست در برابر UV  را به حداقل می‌رساند.

از متداولترین کاربردهای کره کاکائو، بهبود زخمها و چروکهای پوست است. در درمان حساسیتهای پوستی نیز مؤثر است. به طوریکه به تنهایی و به صورت خالص هم بر روی پوست قابل استفاده است.

از مزایای آن می­‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. محافظت از پوست و ضد چروک: سرشار از آنتی ­اکسیدانهاست و از پوست در برابر رادیکالهای آزاد محافظت می‌‌کند. خاصیت ضد التهاب دارد و به حفظ جوانی و شادابی پوست کمک می‌­کند.
  1. مرطوب­‌کننده: اسیدهای آمینه موجود در آن به آبرسانی عمیق پوست کمک می‌­کنند. در بیشتر محصولات مراقبت از پوست اسنتا از این ماده استفاده شده است.
  2. بهبود زخمها و چروکها: در بهبود ترکهای دوران بارداری و چاق و لاغر شدن مؤثر است.
  3. ترمیم پوستهای حساس: در درمان حساسیتها و التهابات پوستی می‌تواند مؤثر باشد.
  4. ترک لبها: مرطوب کننده و بر طرف کننده مناسب خشکی لب. در همه بالمهای لب اسنتا استفاده شده است.

فاکتور کومدوژنیک بالای کره کاکائو، یک عامل محدود کننده در استفاده از این ماده ارزشمند در فرمولاسیون محصولات مراقبت از پوست به ویژه برای افراد مستعد جوش است. این  نکته در فرمولاسیون محصولات اسنتا به خوبی در نظر گرفته شده است.

مقالات بیشتر