مزایای استفاده از محصولات طبیعی

بلاگ, مقالات

محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی و ارگانیک عمدتاً از مواد اولیه با منبع گیاهی و بدون استفاده از ترکیباتِ سنتز شده شیمیایی تهیه می‌شوند.
این محصولات حاوی مواد معدنیِ طبیعی و ویتامینهایی هستند که به راحتی جذب پوست می‌شوند و باعث شادابی و طراوت بیشتر پوست شده و بر مواردی مانند جوش، لک، ضد پیری، حساسیتهای پوستی و غیره هم مؤثر می‌باشند.

چند مورد از مزایای بی‌نظیر استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی و ارگانیک:
1. دوستدار محیط زیست: در این ترکیبات از مواد اولیۀ شیمیایی متداول در محصولات شیمیایی که به هوا، لایه ازن، بدن، آب و غیره آسیب وارد می¬کنند استفاده نمی‌شود.
2. متناسب با نوع پوست: معمولاً محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک با انواع پوست سازگاری دارند.
3. فاقد پارابن و نگهدارنده‌های شیمیایی: پارابن یکی از نگهدارنده‌های رایج در محصولات آرایشی و بهداشتی است که باعث افزایش مدت مصرف این محصولات می‌شود. اما مطالعاتی وجود دارد که آن را باعث کاهش ایمنی بدن و سرطانزا معرفی می‌کند. در حالیکه محصولات طبیعی عاری از پارابن و سایر نگهدارنده‌های شیمیایی هستند.
4. تقویت پوست: محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی و ارگانیک حاوی مواد اولیه طبیعی و غنی از املاح، ویتامینها و آنتی‌اکسیدانها هستند که به داشتن پوستی سالمتر و جوانتر کمک می‌کنند.
5. ضد پیری: محصولات شیمیایی شامل رنگها، اسانسها، نگهدارنده‌ها و سایر ترکیبات سنتزی هستند که هرچند در همه افراد آلرژی ایجاد نمی‌کند اما باعث سرعت بخشیدن به فرایند پیری پوست می‌شوند.
6. عوارض جانبی کمتر: در مقایسه با محصولات شیمیایی عوارض جانبی کمتری مانند ایجاد حساسیت، خشک و یا چرب کردن پوست، بستن منافذ و غیره دارند.
7. بدون تست روی حیوانات: با توجه به استانداردها و روشهای آزمون موجود چه برای مواد اولیه و چه محصول نهایی نیازی به تست حیوانی مانند محصولات شیمیایی که معمولاً برای اطمینان از بی ضرر بودن آنها انجام می‌شود نیست.

نوشته‌های پیشین
خاک رس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست