روغن هسته انار

روغن هسته انار

انار یک میوه مغذی و با خواص دارویی است. همه اجزا آن از جمله آب، برگ، گل، پوست و روغن هسته آن دارای خواص منحصر به فرد است. روغن هسته انار سرشار از آنتی­‌اکسیدان‌ها، پلی فنول، اسید α-Linolenic، اسید Punicic و امگا 5 است. دارای خواص زیادی برای پوست و مو است. از جمله با تحریک کراتینوسیت‌ها که از سلول‌های اصلی سازنده لایۀ بیرونی پوست است به بازسازی و شادابی پوست کمک می‌کند.

خواص

  1. ضدالتهاب و ضدجوش: به دلیل خواص ضد التهاب و آنتی‌باکتریال در درمان جوش‌ها مؤثر است.
  1. کلاژن­‌سازی، ضدچروک و بازسازی پوست: با جذب سریع به اعماق پوست و کند کردن روند اکسید شدن DNA  به عنوان ضد چروک عمل می‌کند. همچنین باعث سفتی و لیفت پوست می‌شود.
  1. آبرسانی و مرطوب­‌کنندگی: با جذب سریع به اعماق پوست یک آبرسان قوی و مرطوب­‌کننده طبیعی مؤثر است. این روغن حالت غیر چسبنده و غیر گریس دارد. از این‌رو هم برای پوست‌های چرب مناسب است و هم خشک و حساس. در پوست‌های چرب با مرطوب نمودن پوست مانع از ترشح بیشتر چربی می‌شود. برای پوست‌های خشک و حساس نرم‌کننده و آبرسان است.
  1. محافظت در برابر رادیکال‌های آزاد و آفتاب­ سوختگی: پانیسیک اسید موجود در آن حاوی مقادیر زیای آنتی‌اکسیدان است که نقش محافظ برای پوست ایفا می‌کند.
  2. بهبود بافت پوست: روغن هسته انار حاوی پرو-استروژن است که شبیه هورمون طبیعی در بدن می‌باشد. این هورمون خاصیت متعادل کننده و بهبود دهنده بافت پوست را دارد.
  3. تقویت مو: ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در روغن هسته انار در تقویت مو و افزایش گردش خون در کف سر مؤثرند. در نتیجه به رشد، تقویت و کاهش شکنندگی مو کمک می‌کند.
  4. تعادل pH کف سر:  با تنظیم pH کف سر علاوه بر اینکه به کاهش خشکی، حساسیت و اگزمای آن کمک می‌کند، باعث تنظیم ترشح چربی می‌شود.

 

INCI Name: PUNICA GRANATUM SEED OIL

 

روغن انار

مقالات بیشتر