آماده‌سازی پوست برای فصل بهار

فصل بهار آغاز نو شدن است. هوا، برگها، شکوفه‌ها، انرژی و غیره همه تازه می‌شوند. همراه با خانه تکانی بهاری و نوروزی، این فصل زمان مناسبی برای پاکسازی پوست است.
بهترین زمان برای جایگزینی محصولات طبیعی با محصولات شیمیایی است و آماده سازی پوست برای شروع فصل گرماست.
با افزایش دما، دمای بدن ما نیز زیاد می‌شود و فرآیندهای متابولیکی افزایش می‌یابد. این بدان معنی است که متابولیسم پوست نیز سرعت یافته و آب و روغن بیشتری دفع می کند. در نتیجه پوست مستعد کم آب نمودن بدن می شود.
بدیهی است پوست و بدن برای مرطوب ماندن به رطوبت کافی داخل بدن و بیرون از آن احتیاج دارند.
از آنجا که پوست شما از آب و روغن تشکیل شده است، به ترکیبی از هردو در محصولاتی که استفاده می‌کنید نیاز دارید. این یک تعادل ظریف لازم برای سلامت و شفافیت پوست است.

هدف از پیشنهادهای زیر این است که با استفاده از محصولات سبک تر در برنامه روزانه خود، به طور کامل پوست را آبرسانی کنید.

۱. استفاده از محصولاتی غنی از آنتی‌اکسیدانها که به لایه‌های عمقی پوست نفوذ کرده و به تقویت لایه محافظ پوست جهت محافظت در برابر نور خورشید کمک میکنند.
۲. استفاده از میسلار واتر را جدی بگیرید که قبل از استفاده از هر کرم یا سرم،انتخاب مناسبی برای آبرسانی بیشتر به پوست است.
۳. استفاده از سرمهای روغنی صورت که به نگهداری بیشتر آب در پوست کمک می‌کنند.
۴. استفاده از اسکرابها و لایه‌بردارهای ملایم که به برداشتن سلولهای مرده و تسریع در بازسازی سلولهای جدید کمک نموده و به ظاهر پوست شما شفافیت و تازگی می‌دهد.
۵. استفاده از ماسکهای پاک کننده عمقی (Deep Cleanse Mask) مانند ماسک خاک رس که علاوه بر سم‌زدایی در تأمین مینرالها و phytonutrients نقش دارند.

به یاد داشته باشید که این مراقبتها فقط برای صورت نیستند و تمام پوست بدن نیاز به پوست اندازی و آبرسانی دارد.

مقالات بیشتر